Jak zrychlit metabolismus?

Jak zrychlit metabolismus?

Všichni víme, že pokud chceme nějaké to kilo shodit nebo si udržet stávající váhu, je důležité, mimo jiné, jak rychlý máme metabolismus. Jenže jak vůbec ten metabolismus zrychlit?

Snídani sněz celou, o oběd se rozděl…

Ano, je to tak. Snídaně je základ. Je potvrzeno, že lidé, kteří pravidelně snídají na váze nepřibírají tak rychle jako „nesnídálci“. Navíc, pokud nesnídáte, zvyšujete riziko obezity a civilizačních chorob až 5x.

Voda a káva? Opravdu?

Denně bychom měli vypít 8–12 sklenic čisté vody. Samozřejmě záleží na tom, jaká je vaše fyzická aktivita, ale pod 2 litry denně byste neměli porušit. A ta káva? Pokud se jedná o kvalitní kávu s kofeinem, ten opravdu zrychluje metabolismus. Ale všeho s mírou. Denně stačí jeden šálek a nezapomeňte, že káva dehydratuje, tedy ke kávičce sklenku vody 😉

Bílkoviny jsou fajn

Co jsou ty bílkoviny? No přece látky, které nám tvoří svaly. A svaly způsobují zrychlení metabolismu. A kde ty bílkoviny najdete? Maso, mléko, sýry, luštěniny a samozřejmě i náš DIY soylent.

V neposlední řadě nelze zapomenout na zelený čaj a chilli. Zelený čaj působí nejen k zrychlení metabolismu, ale je skvělým antioxidantem a je prokázáno, že představuje i prevenci proti rakovině. No a chilli je prostě klasika v pálení tuků. Způsobuje jejich rychlejší štěpení a pozor je to i skvělé afrodiziakum.

Raw, tedy živé potraviny

Jedna se o potraviny, které neprošli žádnou tepelnou úpravou a tím náš metabolismus přímo nakopnout. Tak šup do obchodu pro čerstvou zeleninu a dejte si ji třeba s chilli dipem 😉