V Shakefood najdeme pouze kvalitní suroviny

V Shakefood najdeme pouze kvalitní suroviny

Často se stravujeme jednostranně a našemu tělu pak chybí některé důležité látky. Shakefood je vyvinut speciálně tak, aby našemu tělu nechybělo vůbec nic. Všechny suroviny jsou pečlivě vybírány tak, aby nám zajistily veškeré živiny, kterých máme v běžné stravě nedostatek.

Ovesná mouka

Oves je ze všech druhů obilí tím nejbohatším na živiny. Vyznačuje se vysokým obsahem zdravých tuků a lehce stravitelných bílkovin a sacharidů. Je bohatý na fosfor, železo a vitamín B1. Díky pomalému vstřebávání živin nám dokáže oves poskytnout dlouhotrvající energii a pocit sytosti.

Psyllium

Shakefood obsahuje také Psyllium, což je rozpustná vláknina pocházející ze slupek semen jitrocele indického. Psyllium dokáže odvádět odpadní látky z organismu a přispívá tak k pročištění našeho těla. Váže na sebe vodu a v trávicím traktu zvětšuje svůj objem. Díky tomu navozuje déletrvající pocit sytosti.

Prášek z lněných semínek

Lněná semínka patří mezi významné přírodní zdroje Omega 3-6-9 esenciálních nenasycených mastných kyselin, díky čemuž pomáhají snižovat hladinu cholesterolu. V Shakefood jsou semínka jemně umletá a do tohoto prášku nejsou přidány žádné cukry, konzervanty ani jiná aditiva.

Kukuřice

Kukuřice obsahuje velké množství polysacharidů. Ke štěpení na glukózu dochází pomalu, energie se tak uvolňuje postupně. Sacharid v kukuřici obsažený, polymer glukózy, má vyšší glykemický index a skvěle doplňuje ostatní zdroje sacharidů, které jsou použity k výrobě Shakefood.

Kokosový olej

Kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny o středně dlouhých řetězcích. Kromě lahodné chuti i vůni je také plný vitamínů. Obsahuje vitamíny A, C a E. Další významnou složkou je kyselina laurová, která se vyznačuje antivirovým působením a pomáhá ničit kvasinky a plísně.

Hráškový proteinový izolát

Hrách setý funguje v Shakefood jako zdroj bílkovin. Obsahuje vyvážený podíl všech aminokyselin a jedná se o potravinu, která je minimálně alergenní. Neobsahuje lepek, laktózu ani sóju. Můžou si jej bez problémů dovolit i ti, kteří mají vyšší hladinu cholesterolu v krvi.

ZMA

ZMA je trojkombinace zinku, hořčíku a vitamínu B6. Podle klinických studií funguje jako doplněk stravy, který účinně přispívá ke zlepšení regenerace, růstu svalové hmoty a zvýšení fyzické síly. Napomáhá také činnosti enzymů, které působí při redukci tukové tkáně.

Vitamíny a minerály

Jedna porce Shakefood obsahuje všechny vitamíny a minerální látky, které naše tělo potřebuje. Vitamíny jsou nízkomolekulární látky, které jsou nutné pro náš život, ale náš organismus si je nedokáže sám vyrobit. Uplatňují se při metabolismu bílkovin, tuků a cukrů. Všechny vitamíny i minerální látky jsou rostlinného původu.

Xantanová guma

Jedná se o látku přírodního původu, která se získává fermentací polysacharidů. Využívá se v potravinářství i v kosmetice, kde funguje jako přírodní stabilizátor. Stejný účinek má i v Shakefood. V bezlepkové kuchyni se xantanová guma standardně používá místo lepku.